6 grudnia uczniowie klasy 1a spędzili na wycieczce do Krakowa składającej się z dwóch etapów. Po wyjeździe ze szkoły udaliśmy się do Muzeum Kopalni Doświadczalnej AGH. Tam dzieci z zaciekawieniem podążały za przewodnikiem do części podziemnej jednego z budynków, aby zapoznać się z etapami wydobycia węgla, poznać rozwój tego procesu na przestrzeni lat ze zwróceniem uwagi na niebezpieczeństwa, na jakie są narażeni górnicy podczas swojej ciężkiej pracy. Te niezapomniane chwile pierwszaki mogły przeżyć dzięki uprzejmości tatusia uczennicy klasy 1a – Oli, który zorganizował dzieciom wejście w to niezwykłe miejsce.

Potem nadszedł czas na niespodziankę. Jaką szczerą, dziecięcą radością uczniowie zareagowali na przyjście do Krainy Zabaw Dziecięcych „Anikino”, gdzie do woli mogli korzystać z urządzeń i miejsc do zabawy. Miłym akcentem pobytu w Anikinie było spotkanie ze Św. Mikołajem, który dzwoneczkiem przywołał dzieci do tajemniczej sali. W świątecznej scenerii pierwszaki spędziły czas na rozmowach z Mikołajem, który każdego wziął na kolana i obdarował prezentem. Zmęczone i pełne wrażeń w większości zasnęły w drodze powrotnej do Skawiny.
Dziękujemy pomocnikom Św. Mikołaja za sprawienie dzieciom radości oraz Mamusi Judytki za pomoc w pełnieniu opieki nad dziećmi.

« 1 z 2 »