O tym, aby w czasie świąt w myślach, sercach i kolędach wędrować do groty betlejemskiej, a w chrześcijańskiej codzienności zawsze chodzić przed ołtarze, żeby wzniecić żar miłości do Pana Boga i innych ludzi mówił metropolita krakowski do uczniów i nauczycieli szkół katolickich. Zgromadzone w Sali Okna Papieskiego dzieci ze szkół katolickich składały życzenia abp. Markowi Jędraszewskiemu i prosiły go o błogosławieństwo na kolejny rok pracy i nauki.
Dziękuję wam za to spotkanie, życzę wam z całego serca pięknych świąt, wspaniałego Nowego Roku, w którym będziecie mogli powiedzieć, że był udany, bo otrzymaliście piękne świadectwa – mówił arcybiskup.
Życzył też pięknego przygotowania się do świąt w ostatnich dniach adwentu i zachęcał do udziału w roratach, by właśnie wtedy razem z Matką Najświętszą oczekiwać przyjścia Pana Jezusa.
Życzę wam również pięknych świąt, pełnych radości począwszy od wigilii, od łamania opłatkiem. Przekażcie ode mnie waszym rodzicom i rodzeństwu najlepsze życzenia – błogosławionych przez Pana Boga świąt – zwrócił się do uczniów metropolita.
Razem z dziećmi arcybiskup rozmawiał o potrawach wigilijnych i o tym, co dzieje się po wieczerzy, czyli o przyjściu Aniołka.
W Krakowie przychodzi Aniołek, a w Poznaniu Gwiazdor. To taki podział kompetencji. Aniołki nie są w stanie wszystkich objąć swoją obecnością i prezentami, Gwiazdor też i stąd taki podział. Ale najważniejsze, że przychodzą. Więc życzę wam, żeby Aniołki przyszły i żeby coś pod choinką się znalazło. Ale przede wszystkim starajcie się zrobić prezent Panu Jezusowi i przygotować mu czyste serce – powiedział abp Jędraszewski.
Na Nowy Rok duchowny życzył wielu błogosławieństw i pięknie przeżytego czasu. Opowiedział też o Uroczystości Objawienia Pańskiego i zaprosił do uczestniczenia w Orszaku Trzech Króli. Metropolita wspomniał również o grocie betlejemskiej, w której nieustannie płonie światło i gdzie cały czas modlą się ludzie.
Wszyscy, zwłaszcza teraz na całym świecie swoje myśli kierują właśnie tam, gdzie narodził się Pan Jezus. W myślach, sercach i kolędach wędrujcie do groty betlejemskiej, a gdy chodzi o naszą codzienność chrześcijańską zawsze idźcie przed ołtarze właśnie po to, żeby wzniecić żar miłości do Pana Boga i innych ludzi – mówił abp Marek Jędraszewski.