Adwent to czas radosnego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. Uczniowie klasy 1a przeżywali ten wyjątkowy okres trzech tygodni na przygotowaniu swoich serc na przyjęcie Dzieciątka Jezus. Pierwszym krokiem było wykonanie w sali lekcyjnej Kącika Adwentowego, w którym oprócz wieńca adwentowego i pustego żłóbka, wokół planszy z obrazkami tegorocznych Rorat dzieci umieściły serduszka z adwentowymi postanowieniami. Wszystkim pierwszakom udało się wziąć udział w Roratach, których patronem był Św. Józef- Strażnik Skarbów. Z ogromną radością dzieci przytulały wylosowane figurki Matki Bożej, przy których modliły się rano w szkole, a wieczorem w domach z rodzinami.
Atrakcją dla uczniów było przygotowanie do pieczenia i ozdabianie pierników, którymi udekorowali klasową choinkę. Została ona również opleciona długim, kolorowym, papierowym łańcuchem wykonanym przez wszystkich pierwszaków.
Z zaangażowaniem uczniowie przygotowywali z Panią Justyną „Jasełka Aniołka Teofila”, które pokazali Nauczycielom, Pracownikom, Rodzicom i starszym kolegom i koleżankom ZKS.
Uwieńczeniem przeżywania szczególnego czasu przybliżającego nas do Świąt Bożego Narodzenia była klasowa Wigilia. Po wspólnej modlitwie, wysłuchaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, wszyscy dzieląc się opłatkiem składali sobie życzenia. Na wigilijnym stole znalazły się tradycyjne potrawy: barszcz czerwony z uszkami i smażona ryba oraz pierniczki i ciasta przygotowane przez Rodziców pierwszaków.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe książki od Pani Dyrektor Elżbiety Drążek za udział w Roratach. Dzieci z życzeniami Wesołych Świat wręczyły zaproszonym gościom własnoręcznie wykonane upominki. Z sali rozbrzmiewał długo śpiew kolęd wykonywanych przy akompaniamencie gitary i skrzypiec.

« 1 z 2 »