Dnia 17.01.2017r. na hali widowiskowo-sportowej w Skawinie odbył się gminny turniej koszykarski dziewcząt, w którym udział: Sp6, Sp2, Sp Radziszów oraz Katolicka Szkoła Podstawowa w Skawinie. Od pierwszego meczu widać było, że nasze zawodniczki są w bardzo dobrej dyspozycji, bo bez problemu wygrały z Sp2 aż… 28:0, czym pokazały swoją wyższość nad przeciwniczkami z ,,dwójki’’. Po łatwo wygranym meczu nasze dziewczęta były ,,na fali’’ i w drugim swoim meczu rozniosły Sp Radziszów 34:8, lecz nie straciły koncentracji po dwóch łatwych zwycięstwach, ponieważ zawodniczki Sp6 również gromiły swoje rywalki. Po chwili odpoczynku przyszedł czas na finał. Pierwsza kwarta została rozstrzygnięta na korzyść naszych koszykarek, wygrywały 6:4. W następnych trzech kwartach widać było, że zawodniczki ,,szóstki” denerwują się co świetnie wykorzystały nasze dziewczyny, które powiększały swoją przewagę i wygrały 22:11 zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju. Podium uzupełniły Sp6 Skawina oraz Sp Radziszów.
Do samego końca o tytuł najlepszej rzucającej turnieju walczyły między sobą nasze zawodniczki : Natalia Paciorek oraz Oliwia Grabińska, które po ostatnim meczu miały na koncie po 24 punkty. Dogrywką były rzuty osobiste. Wojnę nerwów wygrała Natalia, która otrzymała statuetkę i dyplom.
Dziękujemy wszystkim zawodniczkom biorącym udział w turnieju. A były to: Hanna Bołoz, Oliwia Grabińska, Marcjanna Handke, Magdalena Kapusta, Monika Klus, Julia Korzeniowska, Julia Kozioł, Dorota Łakomy, Magdalena Pachel, Natalia Paciorek, Amelia Sołtys, Anna Spólnik, Dominika Spólnik oraz Weronika Grabczan.
Gratulujemy i życzymy tak samo udanego występu w zawodach powiatowych.