23 listopada w skawińskim Liceum Ogólnokształcącym odbył się finał konkursu Skawińskiej Próbówki Artystycznej. W konkursie brali udział uczniowie Skawińskich szkól podstawowych (klasy 7-8), trzecich klas gimnazjum oraz liceów zarówno z gminy jak i z poza niej. Konkurs odbywał się trzech kategoriach: literackiej (esej publicystyczny, opowiadanie, poezja), fotografia oraz śpiew. Podczas przemowy jury wspominało o wysokim poziomie konkursu literackiego zwłaszcza w kategorii poezja oraz publicystyka. Fotografie chwalone były za pomysł oraz ciekawe spojrzenie, natomiast konkurs wokalny który odbywał się podczas ceremonii wręczenia nagród pozostałych kategorii, również prezentował wysoki poziom.
Jesteśmy dumni, ponieważ zarówno Kotlicka szkoła Podstawowa jak i Katolickie Liceum zostały uhonorowane nagrodami. I tak w kategorii esej publicystyczny I miejsce zajęła Ewa Sroka z klasy 8b za przejmujący esej na temat przemijania i śmierci.
III miejsce w kategorii opowiadanie zdobyła Magdalena Grodniewicz z klasy 8b za opowiadanie z motywami mitologii słowiańskiej.
II miejsce (I miejsca nie przyznano) zdobyła Małgorzata Kęs za refleksyjne przedstawienie motywu miłości i samotności w kategorii fotografia.
Natomiast III miejsce w konkursie wolnym zajęła Maria Sowa z klasy 3a za świeżą i dojrzałą interpretację piosenki aktorskiej „Rebeka” z repertuaru Ewy Demarczyk.
Zwycięzcą gratulujemy, cieszymy się i jesteśmy dumni z tak wspaniałego grona finalistów.

Wyniki SPA 2018