15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielka, światowa akcja, święto odwagi, kreatywności i zabawy. Również nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta. Uczniowie klas młodszych mieli wzięli udział w zajęć, które miały pomóc dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.
Motywem przewodnim tego dnia jest kropka z książki Petera Reynoldsa “The Dot”. Książeczka opowiada o kropce, która zmieniła życie małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.
Uczniowie postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia lekcje zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.
Na pamiątkę pierwszej kropki Vashti powstały kolorowe, kreatywne dzieła sztuki, była kropkowa matematyka i kropkowe zdjęcia. Wielką atrakcją tego święta były pierwsze próby programowania małego, okrągłego OZOBOTA.