Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Od dawna dobrze wiemy, że czytanie rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. W końcu to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Ponieważ w tym roku święto wypadało w niedzielę, akcja w szkole miała miejsce 30 września. Uczniowie najmłodszych klas spotkali się w szkolnej bibliotece z zaproszonymi gośćmi- Panią dyrektor oraz Panią bibliotekarką, które poprzez głośne czytanie fragmentów książki zaprosiły dzieci do wzięcia udziału w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Celem konkursu jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Życzymy powodzenia i wspaniałych przygód ze Słodziakami!
W związku z obchodami „Października- miesiąca bibliotek szkolnych”, Pani bibliotekarka zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w konkursie „Moja zakładka do książki” oraz poprosiła wszystkich o pomoc w zgromadzeniu księgozbioru do nowej biblioteki w budynku Szkoły Podstawowej poprzez „podzielenie się przeczytaną książką”.