Dnia 14 grudnia 2019 roku odbyła się jednodniowa autokarowa wycieczka do Wiednia dla chętnych osób z naszej szkoły z klas od 7 do 3 liceum. Po godzinie piątej rano uczniowie wyruszyli w trasę pod opieką pań: Alicji Trzaski, Joanny Stadnik,  Bernadetty Stec, Anny Gibek, Agaty Maćkowiak. W czasie kilkugodzinnej trasy wszyscy zostali zapoznani z planem wycieczki, podziałem na odpowiednie grupy oraz zasadami zachowania. Oprócz tego każdy mógł nabrać sił przed zwiedzaniem, zintegrować się z innymi i podziwiać piękne zagraniczne widoki.
Gdy autokar wjechał do austriackiej stolicy, oczom wszystkich ukazało się piękne, bogate architektonicznie miasto z wieloma historycznymi zabytkami. Nie zabrakło w nim wielu wspaniałych i pomysłowych świątecznych ozdób, które-mimo braku śniegu-pozwalały odczuć klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Po wyjściu z pojazdu uczniowie ruszyli za polską przewodniczką mieszkająca od wielu lat w Austrii. Wszyscy słuchali jej opowieści i oglądali niesamowite budynki, ciekawe muzea jak np. Hundertwasser Haus i okoliczne kramiki. Następnie udali się w stronę centrum miasta, gdzie podziwiali wiele budynków-parlament, pałace Habsburgów, klasztory, ogromną Bibliotekę Narodową. Nie brakowało przy tym wielu intrygujących rzeźb, pomników wielkich władców oraz wydarzeń. Uczniowie nie ominęli również ogromnego, niesamowitego pałacu księżniczki Sisi. Podczas zwiedzania przy pałacu Hofburg pojawiła się tęcza, co bardzo nas ucieszyło.
Na sam koniec, gdy zrobiło się już ciemno, wszyscy wybrali się na targi świąteczne-pięknie oświetlone, pełne kramów i kramików. Tam każdy mógł kupić wybraną przez siebie pamiątkę, dobre ciepłe jedzenie oraz podziwiać regionalne wyroby, kosztować niestandardowe potrawy jak np. smażone kasztany, ziemniaki z kotła i wiele innych. W centralnym przejściu była też Szopka Bożonarodzeniowa. Po tych licznych atrakcjach i wrażeniach, jakie wywarł Wiedeń, uczniowie udali się zmęczeni, lecz szczęśliwi w drogę powrotną. Dotarli do Skawiny późno w nocy, skąd zostali odebrani przez rodziców.