Sekretariat

W CZASIE WAKACJI
TJ. 3.07 – 25.08.2017 R.
S E K R E T A R I A T
ZESPOŁU KATOLICKICH SZKÓŁ
IM. JANA PAWŁA II W SKAWINIE
BĘDZIE CZYNNY W GODZ. 9.00 – 13.00

Zakończenie roku szkolnego 2016/17

23 czerwca 2017 roku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po Mszy św. sprawowanej w parafii św. App Szymona i Judy Tadeusza pod przewodnictwem ks. Prałata Edwarda Ćmiela cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną, gdzie miała miejsce część oficjalna uroczystości. Pani Dyrektor Elżbieta Drążek życzyła wszystkim zebranym udanych wakacji i owocnego wypoczynku. Czytaj dalej »

Dzień Sportu

Dzień zakończenia roku szkolnego w naszej szkole poprzedził Dzień Sportu. Działo się! Oh działo! Konkurencji nie brakowało, i tak:
1. Sztafetę zwyciężyła klasa 3B – chłopcy
2. Rzuty do kosza niepokonany – Joachim Jezioro
3. Skok z miejsca w dal – Joachim Jezioro oraz w grupie żeńskiej Marcjanna Handtke Czytaj dalej »

Dni Wolności od Uzależnień

W ostatnim tygodniu nauki w Zespole Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie uczniowie uczestniczyli w warsztatach i spotkaniach profilaktycznych. Wydarzenia te trwały dwa dni, a nazwane zostały tradycyjnie już Dniami Wolności od Uzależnień. Czytaj dalej »

Sanktuarium Ecce Homo

Tuż po uroczystościach odpustowych, w poniedziałek 19 czerwca 2017 r., udaliśmy się do Sanktuarium Ecce Homo. W drewnianym kościółku pośród różanego ogrodu, w promieniach słońca mogliśmy się prawdziwie ucieszyć tą niezwykła chwilą. Wewnątrz to, co najważniejsze: Chrystus Eucharystyczny, obraz „Ecce Homo” i relikwie św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. Czytaj dalej »

II Turniej LoL

14 czerwca 2017 r. odbyła się w ZKS druga edycja Turnieju League of Legends. W zabawie wzięło udział 8 dwuosobowych zespołów. Rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. Ponownie bezkonkurencyjni okazali się zeszłoroczni mistrzowie – ekipa z klasy 3C w składzie: Dominik Kochana i Rafał Brożek. Czytaj dalej »

Pielgrzymka do Włoch

Dnia 06 czerwca 2017 roku o godzinie 13.00 uczniowie klas trzecich wraz z ks. Bogdanem Sarniakiem oraz nauczycielami – J. Kijak, E. Mordarską i K. Pająk, zebrali się przed kościołem Św. Szymona i Judy Tadeusza, gdzie odbyła się Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę do Włoch. Następnie wszyscy wyruszyli w nocną podróż autokarem do miejscowości Cattolica. Czytaj dalej »

Piknik szkolny

11 czerwca odbył się piknik szkolny, któremu towarzyszyło hasło: „Być dobrym jak chleb”. Wydarzenie rozpoczął spektakl w reżyserii J. Grzywy „Pan Tadeusz nieco inaczej”, w którym wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Bogaty program artystyczny wypełnił Konkurs Wiedzy o Bracie Albercie, zabawy dla najmłodszych (piosenki, malowanie buziek, baloniki), Czytaj dalej »