W czwartek, 21 grudnia 2017 r., odbyła się prezentacja jasełek przygotowanych przez klasę pierwszą szkoły podstawowej pod opieką pani Justyny Sowy. W tym dniu miała również miejsce premiera jasełek przygotowanych przez klasy siódme szkoły podstawowej i klasy drugie gimnazjum pod opieką Eli Cienciały oraz Jakuba Grzywy. Przedstawienie „Czekając na…”, na podstawie scenariusza Marcina Kobierskiego, aktora krakowskiego Teatru Bagatela, opowiada o tym, jak mieszkańcy pewnego miasteczka czekają na Boże Narodzenie i przygotowują się na przyjście Jezusa. Tylko czy zauważą, kiedy przyjdzie?
Przeniesienie historycznego wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat do współczesności, do naszej codzienności, pomaga zatrzymać się przez chwilę w refleksji nad własnym życiem. Czy czekam na Jezusa? Czy potrafię rozpoznać Go, kiedy przychodzi w drugim człowieku? Co dla mnie jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia? Z tymi pytaniami zostawia widzów spektakl „Czekając na…”.
Choć dla większości aktorów czwartkowy występ był scenicznym debiutem, uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i odwagą.

Po jasełkach odbyło się wspólne kolędowanie zorganizowane przez Samorząd Uczniowski i prowadzone przez szkolną scholę.

« 1 z 2 »