W niedzielę 4 czerwca na placu przed budynkiem KSP odbył się XXI Piknik Szkolny ZKS. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Odkrywamy Polskę”. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Krakowski, Wojciech Pałka. Piknik rozpoczął się o godzinie 15.00. Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Drążek serdecznie powitała zebranych oraz podziękowała wszystkim sponsorom imprezy, a byli nimi m.in: Starosta Krakowski, Wojciech Pałka, Bank Spółdzielczy w Skawinie , firma Farmona a także Rada Rodziców naszej szkoły. Następnie odbył się korowód „Góry do góry” oraz inne  animacje taneczne integrujące zebraną społeczność.
Program Pikniku był bardzo bogaty, można było m. in. zobaczyć: prezentacje klas młodszych z KSP, występy uczniów utalentowanych muzycznie, prezentacje laureatów konkursów recytatorskich i występ Studia Tańca i Gimnastyki „Alemi Studio”. Na scenie zaprezentowała się też nasza szkolna Schola, a uczniowie mogli wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych. Dla dzieci oraz ich rodziców została również zorganizowana Familiada, związana z tegorocznym hasłem Pikniku „Odkrywamy Polskę”. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, były trampoliny, dmuchańce i fotobudka, w której można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z Pikniku. Rada Rodziców jak zwykle przygotowała niezwykle pyszne potrawy i napoje, dzięki którym nikt z uczestników wydarzenia nie był głodny ani spragniony. Ważnym punktem programu były licytacje m.in. ikony, ściennej ozdoby szydełkowej oraz koszulek z autografami Stanislava Lobotki i Jakuba Kiwiora. Przez cały czas trwania Pikniku uczestnicy mieli możliwość zakupienia losu i spróbowania swojego szczęścia w zdobyciu nagrody głównej w loterii fantowej (roweru), ufundowanej przez Powiat Krakowski.
Na zakończenie tegorocznego Pikniku odbył się koncert Marcina Stycznia z zespołem, zorganizowany przez Parafię Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza, której Proboszcz, ks. Andrzej Lichosyt również uczestniczył w Pikniku  oraz ZKS w Skawinie. Piknik był okazją do miłego i aktywnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

XXI Piknik Zespołu Katolickich Szkół
« z 6 »