W dniach 13-19 listopada br. świetlica szkolna przyłączyła się do obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym roku przebiegały one pod hasłem: „Pokój dla planety. Planeta pokoju”.

Każda grupa świetlicowa podjęła różne działania w zakresie edukacji globalnej, a wspólnie wzięliśmy udział w  zbiórce charytatywnej „Paczka dla niemowlaczka”, gromadząc artykuły dla potrzebujących niemowlaków w Afryce.

W grupach świetlicowych rozmawialiśmy o globalizacji, do czego prowadzi oraz jak zachować równowagę. Nawiązując do nadchodzących świąt, poruszaliśmy temat konsumpcjonizmu. Uczniowie rywalizowali rozwiązując zadania związane z ekologią na platformie „Ekoeksperymentarium”. Utrwaliliśmy wiadomości o segregacji śmieci, sprawdziliśmy, jakie błędy popełniamy w szkole, wyrzucając śmieci do nieodpowiednich pojemników.

Korzystając z klocków k’nex, pozyskanych w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”, budowaliśmy owady, omawialiśmy na planszach ich cykl rozwojowy oraz zastanawialiśmy się, jak dbać o przyrodę.

Uczniowie zostali także zapoznani ze szczegółami gminnego konkursu plastycznego MZU w Skawinie „Segregujemy – kolorujemy” i rozwiesili w szkole promujące go plakaty.

Tydzień Edukacji Globalnej
« z 2 »