Dnia 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się X Gminny Przegląd Piosenki Religijnej „Sacrosong 2018”, którego myśl przewodnia brzmiała „Polonia semper fidelis”. Przegląd rozpoczął się Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, po której wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie.
Prowadzący przegląd pan Rafał Więckowski i ks. Bogdan Sarniak na samym początku powitali: ks. Prałata Edwarda Ćmiela – Organ Prowadzący Zespołu Katolickich Szkół, pana Piotra Ćwika – Wojewodę Małopolski, panią Elżbietę Drążek – Dyrektor Zespołu Katolickich Szkół, jury w składzie: Ks. Andrzeja Wciślaka – wizytatora katechetycznego, pana Andrzeja Bobera – pracownika Centrum Kultury i Sportu, pana Pawła Pawlinę – gitarzystę zespołu „Matula”, pana Jakuba Grzywę – nauczyciela muzyki oraz wszystkich uczestników wraz z opiekunami.
Po części oficjalnej przyszedł czas na występy uczestników, który rozpoczęła gościnnie występująca schola „Nutki do nieba” z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej z Krakowa. W dalszej części wystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z miasta i gminy Skawina. Po zakończonym konkursie jury udało się na obrady a uczestnicy na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę prowadzoną przez scholę naszej szkoły pod kierunkiem pana Rafała..
Po burzliwych obradach jury przyznało następujące miejsca w kategoriach:
szkoły podstawowe klasy 1-4 soliści, duety:
I miejsce – Anastazja Pazdan – SP 1 Skawina
II miejsce – Zofia Okarmus – SP Pozowice
III miejsce – Martyna Żmuda – SP Borek Szlachecki, Daria Śliwa – SP Jaśkowice
szkoły podstawowe klasy 1-4 zespoły:
I miejsce – „Klasa 2b i reszta..” – SP 1 Skawina
II miejsce – „Zespół wokalny” – SP 4 Skawina
III miejsce – „Grupa wokalna” – SP Borek Szlachecki
szkoły podstawowe klasy 5-7 soliści, duety:
I miejsce – Kacper Szczurek – SP 2 Skawina
II miejsce – Karolina Marzec – SP 2 Skawina
III miejsce – Oliwia Odziomek – SP 4 Skawina
szkoły podstawowe klasy 5-7 zespoły:
I miejsce – „Śpiewające siódemki” – 77 DH Krzęcin, Zespół „Niezastąpieni” – KSP Skawina
gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne – soliści, duety:
II miejsce – Jagoda Zajda – SP 3 Skawina
III miejsce – Karol Nowak – SP 3 Skawina
gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne – zespoły:
I miejsce – Zespół wokalno-instrumentalny „Kl. 2 g” – KSP Skawina
II miejsce – Zespół wokalny „Kanon” – SOSW Skawina
Nagroda Dyrektora: „Zespół wokalny” – KL Skawina
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i małe upominki a zwycięzcy zasłużone nagrody.