Być może nie wszyscy w szkole wiedzą, ale od września ubiegłego roku w ramach jednych z zajęć pozalekcyjnych realizowane był program nauki w brydża sportowego. Aż trudno uwierzyć, ale te nieco ponad pół roku treningów wystarczyło, by nasi uczniowie „błyszczeli” na Mistrzostwach Polski Dzieci, choć dla wszystkich był to debiut w tak wielkiej imprezie, a dla niektórych – w ogóle pierwsze w życiu prawdziwe zawody!
W ramach rywalizacji, w której wzięło udział blisko 140 dzieci z całej Polski, rozgrywano turnieje par oraz drużynowe, z podziałem na kategorie wiekowe do lat 10 i do lat 13. I zwłaszcza w tej młodszej nasi przedstawiciele zdominowali rozgrywki, obsadzając całe podium turnieju par, a w turnieju teamów nasi przedstawiciele zdobyli „złoto” i „brąz” w rywalizacji open oraz „złoto” i „srebro” w rywalizacji szkół.
Turniej par:
1. Magdalena Pietrzko – Zuzanna Omielska (obie 2a) – złoty medal
2. Tymon Kuflowski – Jakub Frańczak (obaj 1b) – srebrny medal
3. Tomasz Owsianka (2a) – Antoni Skiba (3b) – brązowy medal
Turniej drużynowy:
1. CKiS Skawina 1 (Tymon Kuflowski, Jakub Frańczak oraz Sebastian Dulin i Wojciech Ćwik z SP4) – złoty medal open
3. CKiS Skawina 2 (Tomasz Owsianka, Antoni Skiba oraz Makar Shulha z SP6 i Franciszek Trojak z SP w Libertowie) – brązowy medal open
6. KSP Skawina 2 (Róża Gala i Elżbieta Walczyk z 2b, Karolina Gala i Michalina Szafran z 1b) – złoty medal w kategorii drużyn szkolnych
7. KSP Skawina 1 (Maja Ziętek z 1b, Magdalena Pietrzko, Zuzanna Omielska, Jan Biernat z 3a) – srebrny medal w kategorii drużyn szkolnych
Świetnie spisali się nasi uczniowie również w starszej kategorii do lat 13. Do podium wprawdzie nieco zabrakło (4. miejsce drużyny szkolnej w składzie: Marcel Miłoś, Franciszek Paciorek, Jakub Romek, Albert Spólnik – wszyscy 4b), ale biorąc pod uwagę, że w większości przychodziło im rywalizować z dużo bardziej doświadczonymi zawodnikami, to taki wynik uznać należy jako znakomity. Także Hanna Omielska (4b) i Paulina Pietrzko (6a) świetnie dawały sobie radę.
Warto podkreślić, że w klasyfikacji szkół „Katolik” zajął pierwsze miejsce, a dzięki wspaniałej postawie uczennic i uczniów z naszej szkoły, klub CKiS Skawina, który reprezentowali – był drugi w punktowej klasyfikacji klubowej, a pierwszy w medalowej.
Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów oraz ich nauczycieli oraz dyrekcji, którzy bardzo sprzyjają obecności brydża w Katolickiej Szkole Podstawowej.
Medaliści Mistrzostw Polski w brydżu sportowym