W dniu 26.01.2018r. odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie na basenie Camena w Skawinie. Naszą szkołę godnie reprezentowali następujący uczniowie: Karolina Zachara kl.VIIa, Alicja Romańska kl.VIIa, Antoni Wnęk kl.VIIa, Anna Wrzoszczyk kl.VIIa (szkoła podstawowa), oraz Weronika Grabczan kl.IIa i Oliwia Piwowarczyk kl.IIb (gimnazjum).
Każdy z zawodników starannie i długo przygotowywał się do udziału w zawodach, mając nadzieję na dobre wyniki. Zawodnicy z niecierpliwością i lekkim stresem oczekiwali na swoją kolej, kibicując sobie nawzajem. Każdy z nich zaprezentował inny styl pływacki. Ostatecznie wyniki okazały się różne.
Na pierwszych miejscach uplasowały się trzy osoby. Antoni Wnęk płynąc stylem klasycznym, zajął miejsce na podium z czasem 48,92 sekundy, rywalizując z 8 rówieśnikami. Weronika Grabczan startowała płynąc stylem dowolnym, zajmując przy tym miejsce pierwsze z czasem 31,61 sekundy, rywalizowała z 6 dziewczynami w jej wieku. Oliwia Piwowarczyk płynąc stylem klasycznym, zajęła również miejsce na podium z czasem 43,73 sekundy, rywalizowała z 5 dziewczynami.
Reszta z dziewczyn pomimo tego, że nie zajęła miejsca w pierwszej trójce, to i tak wykazała się dużymi umiejętnościami pływackimi. Anna Wrzoszczyk zajęła 7 miejsce, płynąc stylem dowolnym z czasem 41,83 sekundy, rywalizując przy tym z 15 dziewczynami. Alicja Romańska zajęła 5 miejsce, płynąc stylem grzbietowym. Natomiast Karolina Zachara zajęła 12 miejsce, płynąc również stylem grzbietowym.
Wszyscy zawodnicy byli zadowoleni z wyników i osiągnięć na miarę swoich możliwości. Pełni optymizmu i satysfakcji z osiągniętego sukcesu powróciliśmy do szkoły, pokazując pani dyrektor swoje dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach, życząc jednocześnie dalszych sukcesów sportowych.